Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Klaudia Chmielewska   Wpis na bardzo ważny temat.
1

Wpis na bardzo ważny temat.

Jest lipiec 2016 roku. Korzystając z iście letniej pogody postanowiłam się przejść po mieście. Przy okazji robiąc zakupy. Wracając spotyka mnie dwójka małych dzieci,które były ciekawe dlaczego poruszam się na wózku. Z nieziemską cierpliwością i przyjaznym nastawieniem powiedziałam dzieciom,że taka już się urodziłam, i że być może tak chciał Bóg. Powiedziałam również,że życzę im dużo zdrówka,powodzenia. Po tym krótkim,ale jakże dającym do myślenia spotkaniu kontynuowałam spacer do domu. W drodze do mojego mieszkanka spotykałam wielu ludzi,którzy się na mnie patrzyli, to z politowaniem,to z zdziwieniem,że jak to osoba na wózku i robi zakupy. A tak! Robi i to nie tylko zakupy! Jest wiele rzeczy które może zrobić osoba na wózku. Oczywiście w miarę swoich możliwości. Może być fotografem,dziennikarzem opisującym różne wydarzenia,np: sportowe,kulturalne,itd. Także nie traktujmy osób z różnymi ograniczeniami jako dziwolągów itd. One również chcą być traktowane na równi z wszystkimi. Często ludzie sobie myślą,że to ich nigdy nie spotka,aż tu nagle pewnego dnia przychodzi taki moment,że rodzi się jakieś dziecko niepełnosprawne w rodzinie,czy też w wyniku wypadków komunikacyjnych,przy pracy stają się niepełnosprawni i dopiero wtedy,gdy coś się straci zaczynają dostrzegać to,co robili względem innych,gdy ich samych to spotyka. Zaczynają widzieć problemy z jakimi borykają się osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Że to,co dla nich było normalnością,dla osoby na wózku,o kulach,czy też z różnymi defektami jest wyzwaniem. Wyzwaniem,które pokonują,by żyć. By po prostu być. 

Dlatego kochani,jeśli jakieś dziecko zapyta Was dlaczego ta Pani jeżdzi na wózku,dlaczego ten Pan porusza się o kulach,czy też dlaczego On nie ma ręki - nie wstydźcie się mówić wprost.- Taki się urodził/urodziła. Najwidoczniej Bóg poprzez ON i cierpienie chce pokazać,że Was kocha. 

Ps. Troszkę się rozpisałam,ale to wciąż nie to co byście chcieli wiem. Wybaczcie,ale niestety w obecnej sytuacji,gdzie mam kurs fotografii,piszę książkę i niedługo wyjeżdżam uczyć się dalej nie jestem w stanie wykrzesać z siebie nic więcej. Szykuję też dla Was coś ekstra :) Kto wie może następna fotka będzie ze zdjęciami i szczegółowym opisem kursu...Ale Ciiii! To tajemnica :)
Ten wpis czytano 356 razy.
Ludzie często sami nie wiedzą jak zachować się wobec ludzi z różnymi formami niepełnosprawności. Szkoda, że ludzie nie są tolerancyjni. Przecież każdy człowiek jest inny, mamy różne umiejętności i zdolności. Popatrzcie na Stephena Hawkinga, który pomimo sparaliżowanego całego ciała do bardzo starszego wieku prowadzi badania i zmienia świat na lepszy.
Klaudiu, to bardzo ważne, że uczysz nas jak mamy się zachowywać, co mamy robić. Dziękujemy za lekcję. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia:)
Asiunia - Piątek, 26 Sierpień 2016 17:23