Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Klaudia Chmielewska   Pół serio pół żartem,czyli o tym co sprawia,że mam w sobie siłę do walki mimo swojej życiówki.
0

Pół serio pół żartem,czyli o tym co sprawia,że mam w sobie siłę do walki mimo swojej życiówki.

Witajcie kochani,długo myślałam,czy pisać tego typu wpisy tutaj,ponieważ jest to bardzo osobisty post. Jednym może się to nie spodobać, inni powiedzą,że dobrze,iż poruszam takie tematy,jednakże uważam,że mimo wszystko takie słowa mogą się komuś przydać w jego codziennym życiu. Jest to swego rodzaju moja spowiedź z tego,co sprawia,że mimo trudności mam siłę do bycia tym kim jestem,a nawet udoskonalania się. Chodzi tu oczywiście o wszystko to,co sprawia mi przyjemność,jest dla mnie motywatorem do działania,a także swego rodzaju sensem życia,który napędza mnie do coraz to odważniejszych decyzji, jak również podejmowania wyzwań. Tym motywatorem oczywiście są moi przyjaciele,moja rodzina,moja pasja i wiele wiele innych rzeczy sprawiajacych,że się uśmiecham,chodzę z podniesioną głową. Pasją tą są oczywiście moje małe dziełka biżuteryjne oraz poezja:

Dobrze”

Dobrze by takim było być

Szczęśliwym, lecz nie ogłupiałym

Prostym, ale nie prostakiem

Mądrym, nie zarozumiałym.

Wymagającym, nie tyranem

Kochającym, nie kochliwym

Dostojnym być, lecz nie wyniosłym

Dobrym, a nie pobłażliwym.

Co dnia wierzę, że — uda się.

Odważnym, a nie hardym być

Stanowczym, ale nie upartym

Ufnym być, lecz nie naiwnym

Nie złotym, ale czegoś wartym.

Służebnym być, lecz nie służalczym

Troskliwym, ale nie nachalnym

Człowiekiem ludzkim nade wszystko

Choć niekoniecznie idealnym

 

 

Zdaję sobie sprawę,że nie wszyscy zrozumieją o co mi chodzi w powyższym moim wierszu,ale tu nie o to chodzi. Pisanie jest dla mnie czymś więcej niż sensem...to moje życie,którego nie zmienię za żadne skarby tego świata. Jestem wdzięczna Bogu jak i wszystkim tym co mnie motywują za to co robią,ponieważ sprawia to,iż prnę do przodu. Idę tam,gdzie dociera niewielu. I tego wszystkim Wam życzę. Tego,byście mimo przeciwności losu dążyli do swoich celów,byście byli jak najbardziej sobą. Dzięki że jesteście! <3 ;*
Ten wpis czytano 162 razy.